Сайт працює з благословення Преосвященнішого Володимира
Єпископа Володимир-Волинського і Ковельського.
ГОЛОВНА СВЯЩЕНИКИ Гостьова книга 
шАЦЬК
зАБУЖЖЯ
ОСТРІВЯ
ПІЩА
ПУЛЕМЕЦЬ
ПУЛЬМО
РОСТАНЬ
сМОЛЯРИ СВІТЯЗЬКІ
СТОЛиНСЬКІ СМОЛЯРИ
світязький монастир
 православний календар
44000, Волинська обл.,

смт. Шацьк вул., Незалежності 28б
 

Шацьке благочиння

Відзначили 20-ту річницю храму

 

Для храму Різдва Богородиці селища Шацьк 2011 рік особливий. Пройшло 20 років з того часу, коли після тридцятирічного закриття храму, в ньому знову зазвучали церковні піснеспіви і розпочались Богослужіння. Стараннями настоятеля прот. Миколи Вихора, активних прихожан, храм був підведений з руїн.

Відзначити 20-ту річницю відкриття Богородичного храму був запрошений Преосвященіший єпископ Володимир. Літургія відбулась 1 жовтня, на яку прибули священики Шацької округи, секретар єпархії прот. Володимир Лисий та благочинні з інших районів. До речі, це перший візит єпископа Володимира до Шацька на посаді архіпастиря Володимир-Волинської єпархії.

Після урочистого богослужіння відбулась хресна хода навколо храму. По завершенні якого, єпископ Володимир, звернувся до вірян з словами привітання зі святом і зазначив, що приємно перебувати в цьому відновленому храмі. Подякував за труди, які були покладені, щоб за короткий час відновити і прикрасити храм не тільки зовні і всередині, але і хорошим співом хору Богородичного храму.

На закінчення єпископ Володимир нагородив настоятеля прот. Миколу Вихора орденом Української Православної церкви преподобного Нестора Літописця ІІ ступеня. Благочинний подякував за високу нагороду, привітав всіх зі святом, зазначивши, що ця нагорода всіх прихожан, які трудились біля храму.

Історична довідка:

Податкові книги за 1510 рік вперше згадують церкву в Шацьку, як вже існуючу.

Старожили смт. Шацьк записали з розповіді своїх батьків, що першу церкву було спалено татарами. Новий храм було закладено на Онуфрія у 1520 році і було закінчено через 5 років. На святий празник Пречистої Богоматері звели над куполом хрест. Церква була дерев'яна і побудована в центрі села в урочищі «Нагури».

В період козацького повстання і війни з Польщею у 1648-1654 рр. її спалили поляки. Жителі села розпочали будівництво нової церкви. На фундаменті попередньої церкви були покладені пляшки з прізвищами людей, які зводили храм і прохання молитись за них. (Запис 1955 року).

Після третього поділу Польщі в 1795 році територія Волині повністю відійшла до Росії. Церкви Любомльщини ввійшли у склад Володимирського благочиння Волинської єпархії. Влада почала масово навертати населення і уніатських священиків у православ'я. Станом на вересень 1796 року священик церкви с. Шацьк Баландович Петро перейшов у православ'я, а парафіяни церкви Різдва Богородиці перейшли у православ'я ще раніше.

У 1800 році церква в с. Шацьк згоріла (Клірова відомість за 1810 р. подає, що церква згоріла 1810 р.) і з благословіння єпископа Волинського і Житомирського Варлама була побудована у 1800 році дерев'яна каплиця під тією ж назвою.

Старанням графа Владислава Браницького з 1830 по 1839 рік в с. Шацьк будувалась нова мурована церква. При освяченні храму на Різдво 1836 року з'їхалось багато поміщиків. Був присутній і сам фундатор, Санкт-Петербурзький сенатор, граф Владислав Браницький.

Рішенням Волинського облвиконкому № 696 від 13.ІХ.1963 року, церква в смт. Шацьк була закрита, знята з реєстрації і віддана під склад комунгоспу. Частина ікон, богослужбових книг і начиння було передано на зберігання в церкву с. Світязь. Після закриття церкви місцева влада не знала як використати споруду храму і вона була закрита і руйнувалась аж до відновлення.

З початком перебудови в СРСР послабилась атеїстична пропаганда. В цей час у 1989 році була зареєстрована релігійна громада смт. Шацьк і в 1990 році розпочалась відбудова церкви.

З 25.VI.1991 року в церкві вже почали проводити служби. В 1992 році церкву відвідав єпископ Варфоломій.

Найбільш активну участь у відбудові церкви брали бригадир і перший староста Наумич Матвій, будівельник Кот Іван. Допомагали голова колгоспу Карпук Віктор, начальник Шацького міжколгоспбуду Власюк С.К.

Фотогалерея:

 

Відео-файли

 

 

Прот. Олександр Кликоцюк

  Український рейтинг TOP.TOPUA.NET Orphus system
Дизайн Кликоцюк Є.В. © 2009 Всі права захищені 2009 http://sh-orthodox.org.ua/
Передрук інформації можливий тільки при наявності активного посилання на джерело!
Редактор прот. Олександр Кликоцюк